
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 15 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 13 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.55 mA |
| Input Bias Current | 260 nA |
| Quiescent Current | 775 µA |
| Max Supply Current | 1.4 mA |
| Settling Time | 475 ns |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 325 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 98.89 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Input Voltage Noise Density | 9.5 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 592
Distributors
pcbx
Unit Price$3.64744
Ext.Price$3.64744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.64744 | $3.64744 |
| 10 | $2.79622 | $27.96220 |
| 25 | $2.58262 | $64.56550 |
| 50 | $2.46245 | $123.12250 |
| 100 | $2.34786 | $234.78600 |
| 300 | $2.26678 | $680.03400 |
| 500 | $2.18850 | $1094.25000 |
| 1000 | $2.11294 | $2112.94000 |
